Adam Lisický na Rock Point Horská výzva – Krušné hory 2019

Zdravím všechny běžce ?. Druhá zastávka Horské výzvy je minulostí a byla to paráda. Krušné hory byly kruté, ale i nádherné. Druhý start hostil Boží Dar, kousek od Klínovce, Ježíškova cesta pod nosem, stylová stezka rašeliništěm a pohodová atmosféra. Stejně jako na jiných zastávkách RockPoint Horské výzvy bylo možné zúčastnit se Longu, Halfu nebo Shortu. Jo a také pochodu s Mixitkou pro dobrou věc…

3, 2, 1 Start… Prvních 8 km jsme absolvovali téměř nerušený seběh až do Jáchymova, prej neodvařit nohy… No, dole už to bylo celkem na krev a nohám už se moc nechtělo. Se sbíháním musím být spokojen, protože narozdíl od Beskyd jsem neskončil na zemi. No, sice jsem zase na minutku a půl zabloudil a obdivoval křoví Jáchymova, ale je třeba se zlepšovat postupně… Byl to smutný návrat na správnou trasu. Za tu chvíli mě přeskočilo zhruba 6 lidí, co se dá dělat. Občerstvovačka: píp, gel, voda a jede se dál. Jak ambasador Tomáš Bystřický připomínal, čeká nás krásných 6 km do kopce na Klínovec s nastoupanými cca 600 metry. Ano, hned dole jsem se začal na výhledy na kopci těšit. První 2 kilometry běžím a neztrácím, sám moc nevím, čím to je… Za další 2 kilometry vím, moje blbost, která udělá z dalších 4 kilometrů pěkné povětšinou chodecké peklo. Na posledním kilometru je překvápko „Bystrouše“, běh stezkou nestezkou, borůvčím a technickým trailem. Naštěstí na Klínovec už je to, co by šutrem dohodil a potom… No 4 kilometry moc pěkného seběhu, jen škoda, že se dá opravdu jen těžko užít po úmorné předchozí dřině. Po bolavém seběhu závěrečné sjezdovky zase vidím Boží Dar a už se těším na přivítání od mého supportu ?, takže vlastně zase super závod. S časem jsem spokojen, s umístěním musím taky, protože ostatní byli lepší a na víc, holt, dnes nebylo.

Značení bylo prvotřídní, poklona před organizátory. Pokud budete příští rok zvažovat účast, tak mohu jen doporučit, Krušné hory mě opravdu mile překvapily a je to místo pro skvělý prodloužený víkend.

Zdraví Adam!