Příspěvky zdravotních pojišťoven

Našli jsme pro Vás seznam pojišťoven, které v rámci prevence přispívají na Vaše pohybové aktivity.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Klienti VZP se mohou stát členy Klubu pevného zdraví a využívat výhody v podobě bonusů a slev na služby a produkty u celé řady smluvních partnerů. Pojišťovna přispívá i letos na aktivity, které prokazatelně vedou ke zlepšování zdravotního stavu a které nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Dospělí mohou získat až 500 Kč a děti až 1 000 Kč ročně na pohybové aktivity.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

Příspěvky jsou zaměřené především na podporu zdravého životního stylu a prevenci. Na sportovní pohybové aktivity mohou děti čerpat až 1 000 Kč a pokud jim rodiče postoupí svůj příspěvek, pak až 2 000 Kč.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Z programu pro nastávající matky a dítě (Manažerka mateřství, Žena po porodu a Zdravé dítě) lze čerpat celkem 3 000 Kč, dále příspěvek 700 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu pro muže a ženy a příspěvek ve výši 1 000 Kč pro děti na letní pobytové i příměstské tábory. Nový příspěvek ve výši 500 Kč je určený pro děti od 6 let na sportovní pohybové kroužky a členství ve sportovních oddílech.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Pojišťovna poskytuje klientům příspěvky v programech s názvy Pohyb, Zdraví a Prevence. V programu Pohyb mohou získat finanční pobídky na pravidelné plavání (až 400 Kč), cvičení a regeneraci (až 500 Kč), školní sportovní pobyty nebo školu v přírodě (až 500 Kč), na sportovní preventivní prohlídku apod.

RBP zdravotní pojišťovna

Letos mohou klienti čerpat finanční příspěvek až do výše 1 000 Kč. Příspěvky jsou v novém členění: děti a mládež do 18 let, ženy od 19 do 59 let, muži od 19 do 59 let a senioři nad 60 let. Částku 1 000 Kč mohou využít podle vlastního rozhodnutí například na očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, pro celiakii nebo diabetiky, na sportovní a pohybové aktivity a celou řadu dalších vyšetření podporujících zdraví.