Trailový běh

Termíny / Terms

Trail | čtvrtek | Anička K.

čtvrtek / thuersday 18:00–19:15
registrace

Kurz trailového běhu je příprava na horské běhy a (ultra)maratony (závody jako Jesenický maraton, B7, Brněnský masakr a další). Horský nebo trailový běh je specifická disciplína, která vyžaduje kromě vytrvalosti a síly i mentální odolnost.

Hlavním zaměřením tréninků je technika běhu v terénu (běh do kopce, seběhy), vytrvalost, posílení dolních i horních končetin, strečink a kompenzační cvičení. Poradíme Vám jak se na závod připravit z hlediska výbavy i výživy.

Součástí letního kurzu je lekce cvičení / paddlování na paddleboardech. Lekce se koná po domluvě s trenérem na brněnské přehradě.

Délka kurzu: 8 týdnů (1× týdně v délce 75 minut)

Maximální kapacita kurzu: 14 lidí

Cena: 2000 Kč / 1800 Kč pro absolventy předchozích kurzů

 

Individuální tréninkový plán během kurzu nabízíme za 1 000 Kč.

Míříte do Running zone poprvé? Prohlédněte si, jak to u nás chodí.

Proč u nás trénovat?

  • Lekce, na které nemůžete dojít, si můžete bezplatně nahradit v jiných dnech a to po celou dobu trvání kurzu (vč. Stmívání s Lindou nebo ranní běžecké lekce).
  • Pečlivě se věnujeme fyziologické přípravě, snažíme se rozhýbávat svaly a šlachy, které nejsou zvyklé na pravidelný pohyb (kotník, dolní končetiny, trup, ramena…).
  • Nevyvíjíme na začátečníky nátlak, ale snažíme se je motivovat k další krokům vpřed.
  • Lekce vedou zkušení běžci, kteří aktivně závodí, mají zkušenosti s tréninky různých kategorií a obtížností.
  • Máme nejlepší ceny kurzů v Brně.
  • Poznáte u nás pohodový kolektiv, můžete se s námi účastnit různých závodů, besed a nebo sportovně-společenských akcí, které pravidelně pořádáme.

Trailový běh je náročná disciplína, kterou není radno podceňovat. Naštěstí jsme tu my a naše „kompenzační nabídka“ – kruhový trénink a sportovní masáž! A jako doplněk, každé pondělí legendární trailový výběh v okolí Brna – Stmívání s Lindou. Aktuální info najdete vždy v událostech na Facebooku. Mějte s námi prosím trpělivost, někdy lokaci vypíšeme až v sobotu. Z Botanické 53a nabízíme odvoz, pokud se včas zapíšete do tabulky.

 

Trenéři