Běžecký kurz pro začátečníky

Termíny / Terms

Začátečníci | čtvrtek | Vanda

čtvrtek /Thursday 18:00-19:15
registrace

Začátečníci | úterý | Petr

úterý / Tuesday 18:00 - 19:15
registrace

Letní běžecký kurz pro začátečníky je určen pro všechny, kteří chtějí začít běhat. Předpokládáme, že s během zatím nemáte žádné zkušenosti. Zvládáme zde ale také běžce, kteří uběhnou nejvíce 5 km v kuse velmi pomalu (nad 40 min). Naučíme vás, jak u běhu dýchat a jak běhat správně a zdravě.

Součástí letního kurzu je lekce cvičení / paddlování na paddleboardech. Lekce se koná po domluvě s trenérem na brněnské přehradě.

Lekce běžeckého kurzu si můžete nahrazovat na tréninku stejné obtížnosti.

Délka letního kurzu: 8 týdnů (1× týdně v délce 75 minut)

Maximální kapacita kurzu: 14 lidí

Cena: 2000 Kč / 1800 Kč pro absolventy kurzu

 

Co čekat od běžeckého kurzu pro začátečníky

V běžeckém kurzu se kromě nácviku správné běžecké techniky a zvýšení výdrže zaměřujeme na kompenzační cvičení, posilování, protahování a správné dýchání. Povedeme vás k pravidelnému pohybu i mimo kurz. Nebudeme vás nutit, ale motivovat. Běhání zbožňujeme a naším cílem je vaše radost z běhu. Během kurzu se každý účastník naučí základní pravidla, jak si sestavit vlastní trénink. Dostane od trenéra konkrétní doporučení. Tréninky probíhají na atletické dráze, v parku Lužánky, na Kraví hoře či na Planýrce. Posilujeme a protahujeme buď v tělocvičně nebo venku.

Míříte do Running zone poprvé? Prohlédněte si, jak to u nás chodí.

Běžecký kruháč

Běžecký kruháč je méně o běhu a více o cvičení. Zaměřujeme se ale na specifická cvičení pro běžce, která vám pomohou zlepšit techniku běhu, sílu i kondici. Jedná se o vhodnou kompenzaci k běžeckým tréninkům.

Venku prší? Tak to nejdu!

Víme, že ne každý začínající běžec holduje heslu „není špatné počasí, jen špatně oblečený běžec“. Proto, když venku prší a padají trakaře, cvičíme v tělocvičně. Nejčastěji formou kruhového tréninku a na závěr se protáhneme.

Proč navštěvovat běžecký kurz u nás?

  • Lekce, na které nemůžete dojít, si můžete bezplatně nahradit v jiných dnech, kdy je běžecký kurz pro začátečníky, a to po celou dobu trvání běžeckého kurzu (vč. Stmívání s Lindou nebo ranního běžeckého tréninku s Lindou).
  • Pečlivě se věnujeme fyziologické přípravě, snažíme se rozhýbávat svaly a šlachy, které nejsou zvyklé na pravidelný pohyb (kotník, dolní končetiny, trup, ramena…). To proto, abyste si během neublížili.
  • Poradíme vám s kvalitním a cenově dostupným vybavením na běh.
  • Nevyvíjíme na začátečníky nátlak, ale snažíme se je motivovat k další krokům vpřed.
  • Lekce vedou zkušení běžci, kteří se stále vzdělávají a zaměřují právě na začátečníky.
  • Máme super zázemí, tělocvičnu a v ní řadu pomůcek, šatny s uzamykatelnými skříňkami, sprchy, iontový bar a „obývák“.
  • Poznáte u nás pohodový kolektiv, můžete se s námi účastnit různých závodů, besed a nebo sportovně-společenských akcí, které pravidelně pořádáme.
  • Nebudete na to sami. Začnete běhat s partičkou, která je na tom podobně. A to je k nezaplacení.

Cítíte se, že máte na víc? Mrkněte na běžecké kurzy pro mírně pokročilé nebo trailový běh.

Jestli u vás naopak naše nabídka budí respekt, podívejte se ještě na od chůze k běhu, kde učíme základy zdravého pohybu nebo trénujeme kondici s nordic walking holemi.

Trenéři